Popularny krajowy amplituner klasy standard wzorowany na starszym „Zodiaku” (DSS-401, DSS-402).

W wersji AWS-303 odbiornik „Tosca” był produkowany w latach 1984-1989. Był dostępny w dwóch wersjach kolorystycznych (czarnej i srebrnej) oraz z dwoma wersjami opisów na froncie. Na początku lat 90 powstała „Tosca” AWS-306 (z dwuzakresową głowicą UKF w standardzie OIRT/CCIR oraz gniazdami Cinch), AWS-307 (z gniazdami korektora graficznego) oraz AWS-3071 / 3072 (ze zmienionymi opisami frontu w kolorystyce czarnej i srebrnej).

Posiadany egzemplarz (wersja 303 w kolorystyce srebrnej) starannie wyczyszczony, wymienione żarówki podświetlenia skali, naprawione uszkodzenia panelu frontowego (elementy wklejane), skala wymieniona dla zgodności zakresem, oczyszczone i odmalowane blachy obudowy. Głowica tunera FM przestrojona na współczesny zakres CCIR, w sekcji wzmacniacza mocy wymienione kondensatory elektrolityczne, wymienione również kondensatory stabilizatora, co wyeliminowało nieprzyjemne trzaski przy wzmocnieniu basów.  Amplituner działa obecnie w zestawie z kolumnami Tonsil Zg-10c/5.

Więcej informacji można znaleźć tu:

http://www.oldradio.pl/karta.php?numer=795&Diora,Tosca_AWS_303

https://unitraklub.pl/node/259

Schemat ideowy (własnej roboty, więc najlepszy w Internecie 😉 tutaj: http://chomikuj.pl/samotnaf/Dokumenty/Elektronika/DIORA